
Білорусь готується до видобутку рідкоземельних металів: Лукашенко оголосив про масштабні розкопки

У Білорусі планують розпочати геологічні дослідження з метою пошуку рідкоземельних металів. Про це заявив Олександр Лукашенко, наголосивши, що світова увага нині прикута до видобутку стратегічно важливих матеріалів.
“Це найактуальніша тема. Через відомі обставини зараз у всього світу на слуху питання рідкоземельних матеріалів”, – зазначив Лукашенко, слова якого передає БелТА.
За його словами, він поставив відповідне завдання перед профільним міністром, оскільки існують припущення, що у білоруських відвалах можуть міститися корисні мінерали. Президент також закликав провести розвідку не лише на рідкісноземельні метали, а й на хімічні елементи, нафту та газ.
Водночас Лукашенко визнав, що геологорозвідка в Білорусі перебуває на низькому рівні, а тому міністру природних ресурсів доведеться посилено працювати у цьому напрямку.
“Це майбутнє. Треба копати, треба дивитися, що є у нас у землі”, – підкреслив він.
Рідкоземельні метали: чому це важливо?
Рідкоземельні метали – це група з 17 елементів, які відіграють ключову роль у виробництві електроніки, військової техніки, акумуляторів, магнітів, а також альтернативних джерел енергії. Основним постачальником цих елементів залишається Китай, що змушує інші країни шукати альтернативні джерела.
Цікаво, що напередодні президент США Дональд Трамп заявив про бажання укласти угоду з Україною щодо рідкісноземельних металів. Передбачалося, що 50% доходів від їх видобутку буде передано у спеціальний фонд. Однак після сварки Трампа з Володимиром Зеленським 28 лютого в Білому домі угоду так і не було підписано.
Тим часом у компанії Lynas, найбільшому виробнику рідкісноземельних металів за межами Китаю, заявили, що Австралія володіє значними запасами цих ресурсів. За словами експертів, простіше використовувати вже наявні родовища, ніж розпочинати видобуток у нових країнах.