Kronospan, який хоче будувати завод в Городку, доказав, що не забруднює навколишнє середовище
Джерела: ЧаРівне та сторінка Кроноспану в Городку у Фейсбук
Міжнародна компанія Kronospan впроваджує в Україні не тільки європейські стандарти виробництва, а й високі принципи відкритості та максимальної співпраці з громадою. 23 вересня на заводі Kronospan у Нововолинську відбулась відкрита зустріч керівників ТОВ «Кроноспан УА» із депутатами місцевих рад та громадою міста. Кожен охочий мешканець Нововолинська міг обговорити результати нещодавньої екологічної перевірки підприємства, яка проводилась за ініціативи тимчасової депутатської екологічної комісії Нововолинської міської ради. Також керівники заводу розповіли про заходи, які впроваджує Kronospan для підвищення екологічної безпеки у Нововолинську. Для учасників зустрічі провели екскурсію виробничими потужностями підприємства, під час якої вони змогли переконатися в ефективній роботі сучасних очисних споруд, отримали повну інформацію про нові надсучасні дороговартісні WESP–фільтри.
Нагадаємо, що міжнародна компанії Kronospan планує побудувати сучасне виробництво плити ДСП у селі Городок Рівненського району. Kronospan інвестує в економіку Рівненської області більше 200 мільйонів євро. А це майже 2000 робочих місць із заробітною платою 15-18 тисяч гривень на місяць. Це більше 400 мільйонів гривень податків і зборів щорічно, які можна спрямувати на садочки, школи, дороги, розвиток громади та інфраструктури регіону. Це використання деревини виключно легального походження, а, отже, протидія незаконній вирубці лісів та ввезенню деревини за кордон. Це продаж готової продукції в Україні та за кордоном – як наслідок залучення додаткових фінансових ресурсів для розвитку України. Це підтримка вітчизняного виробника меблів, а, отже, продаж товарів з високою доданою вартістю. Це низка благодійних проектів на суму майже 700 тисяч гривень щорічно. Це виробничий цикл на найсучаснішому обладнані, невід’ємною частину якого є найефективніші в Україні та Європі фільтри та очисні споруди.
Підприємство демонструє відкритість, співпрацю з громадою і у Нововолинську. Як розповів на сьогоднішній зустрічі голова тимчасової депутатської екологічної комісії Нововолинської міської ради Віктор Марчак, комплексну перевірку ряду підприємств Нововолинська депутати ініціювали на прохання мешканців міста. Оперативно її вдалось провести тільки на заводі Kronospan. Позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища на заводі було проведено 19-20 серпня 2019 року. Підприємство публічно ділиться її результатами.
– Було проведене вимірювання вмісту забруднюючих речовин у викидах від стаціонарних джерел. Наші показники в рази менші за норму. Незначне перевищення норми було виявлено тільки по одному показнику теплогенераційної установки, а саме по викидах оксиду вуглецю, – розповіла генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська. – Для усунення даного порушення були проведені налагоджувальні роботи на теплогенераційній установці. Повторні заміри, проведені незалежною екологічною лабораторією, підтверджують, що перевищення вмісту забруднюючих речовин (у т.ч. оксиду вуглецю) у викидах від даного джерела немає.
Незалежна перевірка вкотре довела, що всі «міфи» про роботу підприємства є лише «міфами». Підприємство працює відповідно до закону та дотримується високих екологічних стандартів.
– Політика компанії Kronospan на міжнародному рівні, а також реалізація проектів за підтримки ЄБРР, диктує необхідність дотримання високих стандартів екологічної безпеки, – наголосила генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська. – Наша компанія працює відповідно до законів, норм і директив, що діють в Україні. Разом з тим, ми дивимося у майбутнє і з власної ініціативи модернізуємо завод, щоб забезпечити відповідність європейським нормам та стандартам.
З 2016 року на заводі працює 21 пилогазоочисна установка на джерелах викидів у повітря, а саме: 9 циклонів, 3 циклон-фільтри (комбінація циклона та мішкового фільтра), 8 мішкових фільтрів, 1 фільтр вологої очистки від формальдегіду (скрубер). У 2016 році на підприємстві замінили багатоповерховий прес на сучасний. Новий прес безперервної дії обладнаний ефективною системою збору та очищення випаровувань у скруберi –фільтрi вологої очистки від формальдегіду. Викиди з цього джерела зменшились у 1,5 разів! У 2017 році на заводі замінили 2 газовi котли на 1 твердопаливний, що працює на відходах деревини тa біомасі.
У 2018 році ми першими в Україні почали виготовляти плиту з пониженим вмістом формальдегіду (E-LE) із застосуванням низькотоксичної смоли. Відтак, продукція відповідає міжнародним вимогам CARB (California Air Resource Board) та EPA (Enivironemtal Protection Agency of USA) та тестується незалежною лабораторією у Польщі. У 2019 році на підприємстві звели шумозахисний бар’єр висотою 8 метрів (для зниження пило- та шумопередачі).
У 2019 році встановлюють сучасні 2 фільтри – вологі електростатичні пилоочисники на лінії ДСП та новій ліній ОSB. Завод Kronospan – перший в Україні, хто почав реалізацію подібного екологічного проєкту.
Довідково:
Завод Кроноспан у м. Нововолинськ Волинської області був заснований у 2004 році на місці колишньої бавовнопрядильної фабрики. Тут було проведено масштабну реконструкцію адміністративних та виробничих приміщень, завезено та встановлено сучасне європейське обладнання. Інвестиційні проєкти заводу здійснюються за часткової фінансової підтримки ЄБРР. Загальна вартість інвестицій станом на 2019 рік становить понад 370 мільйонів Євро.
Кроноспан відповідально ставиться до використання природних ресурсів: основними постачальниками деревини є державні лісові господарства. Контроль за легальністю її походження сприяє припиненню незаконних рубок, заохочує лісові господарства до сертифікації лісів згідно стандартів FSC.
Близько 60% спожитої сировини – це відходи від обробки деревини, зокрема на лісопильних підприємствах. Для їх збору та логістики було закуплено і встановлено більше ніж 300 контейнерів, придбано спеціальні транспортні засоби. Таким чином, Kronospan покращує культуру збору та споживання деревних відходів.