
На Рівненщині двоє осіб загинули через спалювання трави

З початку року на Рівненщині вже зафіксовано понад 600 пожеж в екосистемах, які охопили понад 400 гектарів. У вогні гинуть не лише рослини, птахи, дрібні тварини та комахи — цього року на таких пожежах загинули вже двоє людей. Очільник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Коваль звернувся до мешканців із закликом припинити варварське спалювання сухостою.
«Спалювання трави – це не просто шкода довкіллю. Це вбивство всього живого в природі. І, як показує трагічна статистика, це ще й загроза для людського життя. Закликаю всіх проявити свідомість: тільки разом ми можемо зупинити цей руйнівний процес», – наголосив Коваль.
Він нагадав, що підпали в екосистемах караються не лише адміністративно, а й кримінально. Штраф за спалювання трави може сягати 30 тисяч гривень, а за певних обставин такі дії можуть потягнути за собою й кримінальну відповідальність. Лише від початку 2025 року на Рівненщині вже оштрафували 79 осіб за порушення, пов’язані з підпалами.
Влада наголошує: уникнути пожеж легко, якщо не підпалювати суху рослинність та сміття, не кидати недопалки або сірники у суху траву, не розпалювати багаття поблизу лісу чи поля. У разі виявлення загоряння — необхідно негайно телефонувати за номером 101.
Олександр Коваль підкреслив: важливо пам’ятати, що після нас мають залишитися не згарища, а безпечна, жива й чиста земля для наступних поколінь.