-1°

погода у Рівному

НАБУ оголосили підозру шістьом особам у справі “Роттердам+”

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили підозру шістьом особам у справі про завдання збитків на 18,87 мільярда гривень після запровадження формули утворення ціни на теплову електроенергію «Роттердам+».

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зокрема, підозру оголосили колишньому голові Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Дмитру Вовку, колишньому члену НКРЕКП, начальнику одного з відділів та керівнику управління НКРЕКП.

Окрім цього підозри оголосили заступнику комерційного директора однієї з приватних компаній групи-ключового оператора ринку теплогенерації України (це компанія «ДТЕК Ріната Ахметова) та директора одного з департаментів цієї компанії.

Одного з підозрюваних — екс-члена НКРЕКП — затримали. Місце знаходження ще чотирьох — екс-голови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо, — повідомили у НАБУ.

За даними НАБУ у 2015 році представники «ДТЕК» почали тиснути на членів НКРЕКП, аби вони змінили формулу розрахунку вартості теплової електроенергії та додали до неї вартість на транспортування вугілля з порту Роттердаму до України. Водночас, ці витрати на транспортування насправді не здійснювалися.

В березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації, — додають у НАБУ.

Загальну суму збитків від формули «Роттердам+» там оцінили у 18,87 мільярда гривень.

Раніше представник президента у Кабміні заявляв, що формула «Роттердам+» не діє в Україні з кінця травня.

Він також нагадав, що президент Володимир Зеленський вніс до Ради законопроект, яким пропонує замінити формулу «Роттердам+» на «Роттердам-», виключивши з неї вартість доставки вугілля з порту міста Роттердам.

Зазначимо, що формула «Роттердам+» втратила свою актуальність після запровадження нового ринку електроенергії. Так, в умовах ринку, ціну на теплову електроенергію встановлює не регулятор, а сам ринок, тобто попит та пропозиція.

Повідомляє Hromadske


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp