Навіщо потрібен кондиціонер для білизни та як вибрати якісний
Порошок — лише базовий засіб для видалення плям з текстильних речей. Щоб улюблене вбрання залишалось красивим багато років, слід використовувати спеціальні доглядові речовини. Найпопулярніший і найпоширеніший з них — ополіскувач або кондиціонер. Концентрована речовина комплексно доглядає тканину в процесі прання, щоб на виході отримати ароматну, чисту, приємну на дотик білизну з насиченими відтінками та без пухнастого ефекту. Чим хороші професійні кондиціонери і на що звернути увагу при виборі? Розповідаємо далі.
Особливості кондиціонерів для прання
Будь-який ополіскувач для білизни складається з поверхнево-активних речовин (ПАР) рослинного або хімічного походження, пом’якшувальних компонентів, ароматизаторів та піноутворювачів. Виробники рекомендують додавати ковпачок засобу до кожного прання (зазвичай у спеціальний відсік разом з порошком). Якісний ополіскувач для білизни та надійна пральна машина Bosch дозволять таких результатів:
- Зменшення статичної електрики. М’які волокна не пушаться, що зазвичай викликано тривалим тертям під час прання.
- Збереження початкової густини волокон. Кондиціонер обволікає текстильні речі невидимим захисним шаром, який перешкоджає контакту одягу зі стінками барабана та захищає їх первинний зовнішній вигляд.
- Боротьба з катишками. Доведено, що використання ополіскувача на 30% уповільнює процес появи волокон, що звалялися, на тканині.
- Пом’якшення. ПАРи нейтралізують надмірно жорстку водопровідну воду, яка використовується повсюдно, зберігаючи приємні на дотик речі такими ж довгими роками.
- Захист насиченості відтінків. Доглядові компоненти перешкоджають вицвітанню одягу, що особливо важливо для яскравого літнього вбрання та синтетичних тканин.
- Швидке сушіння. Оброблені кондиціонером речі позбавляються сторонньої вологи, тому швидше сохнуть самостійно.
- Приємний аромат. Одяг після прання з ополіскувачем пахне так, що ніякі парфуми не знадобляться.
Як вибрати кондиціонер для білизни
Під час покупки ополіскувача для прання варто звернути увагу на такі моменти:
- Походження ПАР. Рослинні компоненти більш екологічні та гіпоалергенні, зате хімічні дешевші у виробництві.
- Призначення. Як і порошок, кондиціонер може використовуватися з білим або чорним одягом, кольоровими речами, спортивними костюмами, делікатними тканинами тощо.
- Виробник. Варто вибирати побутову хімію перевірених брендів, які мають гігієнічні сертифікати на продукцію, що випускається. Обов’язково перевіряйте термін придатності.
- Аромат. Ополіскувачі бувають нейтральними (наприклад «Гірський струмок» або «Морозна свіжість»), парфумованими або з яскравими квітковими, фруктовими, солодкими запахами.
Бажаємо успіху!