0°

Нотатки пані: автокрісло для дитини – як правильно обирати

пані Інна

Автокрісло для дитини – це, в першу чергу, безпека. Вибираючи перше сидіння для малюка, батьки повинні підійти до покупки з максимальною серйозністю. Було б непогано, якби відповідальні батьки не купували крісло, керуючись тільки консультацією продавця. Не потрібно вибирати його тільки за ціною або дизайном. Адже йдеться про найголовніше-про життя і здоров’я дитини.

У деяких країнах існують такі закони: діти до 10 років мають право перебувати в машині тільки в спеціальному кріслі або сидінні.

На що потрібно звернути увагу при виборі автокрісла?

Види автокрісел

При виборі автокрісла слід звертати увагу на вагу і вік дитини. Автокрісла поділяються на кілька груп саме за цими критеріями.

  • «0» – 0-9 кілограм (автолюльки)
  • «0+» – до 18 місяців, 13 кілограм
  • «1» – до 4 років, від 10 до 19 кілограм
  • «2» – від 3 до 7 років, від 15 до 24 кілограм
  • «3» – від 6 до 10 років, від 22 до 36 кілограм

Таким чином, правильним буде до десятирічного віку змінити мінімум три автокрісла.

На ринку існують ще моделі, що представляють собою універсальні автокрісла від 0 до 36 кг. У таких моделей дуже суперечливі властивості захисту.

Яким має бути автокрісло?

Всі автокрісла, які пройшли європейські системи сертифікації, повинні мати маркування ЕСЕ R44/03 або ЕСЕ R44/04.

При виборі сидіння для дитини слід звертати увагу на такі факти:

  1. В першу чергу дитині має бути комфортно, тому купівлю краще робити разом з нею. Перевіряйте, як підтягуються ремені після навантаження, вони повинні щільно прилягати до тіла.
  1. Хороші ремені безпеки мають п’ятиточичне кріплення, виконане з м’яких матеріалів, воно не повинно бути вузьким.
  2. Спинка і бічні стінки повинні бути досить високими, таким чином, дитина надійніше захищена від травм при зіткненні.
  3. Найнадійнішими вважаються автокрісла зі столиками, вони мають найвищий знак безпеки «ADAS».
  4. Замки повинні надійно закриватися, але в разі екстреної евакуації ви повинні зуміти їх легко відкрити. Спробуйте в магазині кілька разів відкрити і закрити всі засувки і фіксатори, все повинно спрацьовувати з першого разу без особливих зусиль.
  5. Зверніть увагу на обшивку сидіння, матеріал повинен бути гіпоалергенним, гігроскопічним і повинен легко митися, добре за цими критеріями підходить мікрофібра.
  6. Ширина крісла повинна регулюватися, це важливо в холодну погоду, коли дитині в зимовому комбінезоні може стати незручно у вузькому кріслі.
  7. Щоб ніжки малюка не втомлювалися, добре, якщо автокрісло буде обладнано підніжкою.
  8. Не намагайтеся заощадити, купуючи сидіння з рук. Напевно від експлуатації каркас буде деформований, що може бути непомітно , але значно впливатиме на безпеку.
  9. При установці автокрісла в машині, між ним і сидінням не повинно бути зазору більше 5 сантиметрів. Якщо такий вільний простір є, краще підібрати іншу модель.

Безумовно, вибір автокрісла непроста і дуже відповідальне завдання, адже слід враховувати не тільки критерії безпеки, але і комфорт головного пасажира. В далеку дорогу слід передбачити не тільки параметри сидіння, але і придумати розваги для малюка. Тоді ваші подорожі будуть не тільки безпечними, а ще й веселими!


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp