Нотатки пані: як позбутися осінньої депресії – дієві поради
Порада 1.
Подолайте ранкову сонливість і поспостерігайте за сходом сонця – адже найбільший заряд енергії ми отримуємо саме з ранковими променями ! В перервах виділіть час на півгодинну прогулянку. У вихідний день прогуляйтеся парком або за містом. Помилуйтеся на осінні барви і кольори. Використовуйте з сенсом кожен сонячний день.
Порада 2.
Розберіться в собі. Депресія не виникає на порожньому місці. Знайдіть трохи часу, влаштуйтеся зручніше, так, щоб жодні сторонні звуки не заважали вам чути себе. Оцініть свої відчуття, а потім напишіть на папері все, чого вам не вистачає для того, щоб відчувати себе більш комфортно. Діяти набагато простіше, коли поставлені цілі.
Порада 3.
Розвивайтеся як професіонал. Якщо вас давно не підвищували на посаді, не довіряли роботу над цікавим проектом або не відправляли у відрядження – зараз саме час нагадати керівництву про себе. Підберіть інформацію про професійні тренінги, виберіть найбільш цікаві з них і презентуйте керівництву. Ви – професіонал і перспективний співробітник, якому потрібно розвиватися.
Порада 4.
Розвивайтеся як особистість. Згадайте про давно забуті захоплення, які приносили вам купу задоволення. Той, хто вміє правильно розподіляти свій вільний час, не знайома нудьга і депресія. Можливо ви чудово вишиваєте або малюєте, пишите розповіді або любите фотографувати? Займіться улюбленою справою або відкрийте в собі нові таланти. Підіть на курси екстремального водіння, напишіть оповідання і відправте його в популярний журнал, почніть вивчати іноземну мову.
Порада 5.
Піклуйтеся про своє здоров’я. Заняття спортом зміцнює імунітет, виводить з організму токсини, покращує обмін речовин. Головне – вибрати той спортивний напрямок, який зацікавить саме вас. Це може бути відвідування басейну, тренажерного залу, ранкова пробіжка, а для неординарних особистостей – східні єдиноборства, східні танці або … стрип-денс! До речі, останній не тільки покращує фігуру, тренує пластику, але і «тренує» чутливість. Це важливо, оскільки якість інтимного життя теж впливає на психологічний стан.
Порада 6.
Додайте в своє життя яскравих емоцій. Змініть імідж, сходіть на побачення або влаштуйте романтичну зустріч своїй половинці. Кращий спосіб повернути себе до повноцінного життя – це шопінг! Милування красивими речами підіймає настрій, а можливість приміряти їх дарує позитивні емоції.
Порада 7.
Замість антидепресантів використовуйте натуральні засоби. Вони так само ефективні, як лікарські препарати та не надають побічної дії на організм. Позбутися від похмурих думок і поганого настрою допоможе ароматерапія. 2-3 краплі олії апельсина або мандарина, змішані з такою ж кількістю масла сандалу або пачулі і додані у ванну, надають майже такий же вплив, як сонячні ванни річним спекотним днем. Якщо хочете розслабитися – використовуйте масло лаванди, а якщо потрібно активізувати роботу мозку – масло ялиці або кедра. Олії евкаліпта, ромашки і шавлії протистоять вірусам і бактеріям і знижують ймовірність простудного захворювання.
Пам’ятайте, що осінь – це маленьке життя.