Поки одні змушені йти у відпустку за власний рахунок інші отримують додаткові кошти
КП «Міське об’єднання парків культури і відпочинку» РМР цьогоріч уклало договорів на рекордні для себе 5,5 млн., з яких 4,49 – лише у квітні.
Такі аномально високі закупівлі у квітні 2020 року пов’язані з двома факторами: по-перше, об’єднання парків має нового директора, в минулому заступника міського голови, Олексія Хмилецького. Така людина не може з якимось куцим бюджетом працювати, як його попередник, це ж інший масштаб. По-друге, методи в цього нового керівника старі – більше витратити бюджетних коштів без тендерів. Оскільки з 19 квітня 2020 року змінювався тендерний закон, який знижував поріг для обов’язкових закупівель, то поспішали усе купити до цієї дати – без тендерів.
Якщо у вас виникає питання – а як же карантин, зменшення надходжень до бюджету, вимушені відпустки за власний рахунок бізнесу та працівників виконкому?.. А ось так: одні затягують паски, щоб інші могли отримати «надбавку до пенсії».
Дивлячись на дані Модулю аналітики, помітно, що у минулому 2019 році КП уклало без конкурсу договорів на 1,5 млн. гривень, з яких 900 тис. – це електроенергія, а решта – бензин, природний газ, водопостачання/водовідведення та експертне обстеження та діагностику атракціонів.
А нині, у січні та квітні 2020 року, Міське об’єднання парків отримує можливість розпорядитися 5,5 мільйонами гривень, – такий висновок робимо з укладених договорів.
Окрім, традиційно, електроенергії, яку закупили на 951 тисячу, природного газу, послуг водопостачання/водовідведення, теплопостачання, захоронення відходів та палива для заправки автомобілів, Комунальне підприємство закупило чимало робіт та поточних ремонтів.
Так за 1,228 млн. ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд» відремонтує тротуарне покриття в центральній частині парку, ТзОВ «ІБК Промжитлобуд» зробить капремонт адмінприміщення за адресою Соборна, 3Е за 408,766 тис. грн. і майже за стільки ж відремонтує арку в Парку з вулиці Чорновола та встановить там пандус, а також майже за 200 тисяч відремонтує теплиці підприємства по вул. Бандери, 75Г. Усе без тендеру.
ПрАТ «Рівнеавтошляхбуд»: будівельна фірма з керівником Бредихіним Віктором Володимировичем, що спеціалізується на тендерному будівництві доріг.
ТзОВ «ІБК «Промжитлобуд»: за даними інформаційно-аналітичного порталу https://youcontrol.com.ua/ фірма створена лише 1 лютого 2020 року, статутний капітал – 1000 грн. Але одразу отримує бюджетне замовлення на роботи в центральному парку міста. Її директор та одноособовий власник – Басмат Леонід Степанович. Він же є директором та одним із найбільших співвласників іншої фірми з подібною назвою та сферою діяльності – ТзОВ БМУ «Пробжитлобуд №13» (03386031). Номер телефону 067 ***-**-67 – є спільним і для “ІКБ Промжитлобуд”, і для “Промжитлобуд №13”. Ще одне підтвердження, що це одна і та ж команда. В таких випадках наші чиновники кажуть, що фірма то нова, але люди там перевірені. Перевіримо цих людей і ми.
ТзОВ БМУ «Пробжитлобуд №13»: створена 1993 році, має статутний капітал аж 114 гривень 30 копійок. Періодично отримує бюджетні замовлення, в т.ч. і від Рівненського УЖКГ, яке раніше курував Олексій Хмилецький, нинішній керівник “Об’єднання парків”. Наприклад, скандальний капремонт даху на Соборній, 424 https://www.facebook.com/watch/?v=1559734567460283 та ремонт водопропускної труби на Княза Володимира (за даними edata отримали більше 2,5 млн. у 2018-2019 роках).
Зазначимо, що станом на 01.04.2020 року “Промжитлобуд 13” має податковий борг бл. 120 466 грн: з них до місцевого бюджету 44 114 грн., а до державного 76 352 грн.
Крім того, “Промжитлобуд 13” має чималу кількість відкритих виконавчих проваджень про стягнення коштів. Може, саме це, спонукало власника створити нову фірму? А міські посадовці, замість подбати про сплату боргів старою фірмою, дали без тендеру чималу суму для нової. Хтось це може назвати підтримкою бізнесу під час карантину, а хтось дерибаном коштів серед своїх. Ми схиляємося до другого варіанту.
До слова, капремонт даху для свого приміщення на Шевченка, 45 УЖКГ Рівного теж замовило у “ІКБ Промжитлобуд”.
Хто ще отримав замовлень від Парку.
Рівненське міськ ШЕУ зробить поточний ремонт асфальтобетонних доріжок на території КП (Соборна, 3Е) теж майже за 200 тис.
Нагадаємо, що до 19 квітня були пороги, коли тендер обов’язковий – 200 тис.грн. по товарам і послугам, і 1,5 млн.грн по роботам. Зараз поріг зменшили до 50 тис.грн. Але до 19 квітня, витрачали суми трішки менші за пороги, щоб видати побільше, а тендери не проводити.
Рівненський міський трест за 80 тисяч гривень від Об’єднання парків повидаляє сухостійні, аварійні дерева м’яколистяних порід за допомогою автовишки з корчуванням пнів у парку.
На 100 тисяч гривень парк замовив 67 саджанців декоративних рослин та дерев лісових порід віком більше одного року у Костопільському лісгоспі.
У Алексієвця Валентина Івановича замовили проект щодо капремонту чаш фонтанів (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-04-16-003095-c) за майже 111 тисяч гривень. Вказаного підприємця теж люблять розпорядники міської ради та обласної адміністрації https://clarity-project.info/tenderer/3087116577
Також купили 4 мотокоси STIHL за майже 80 тис., мастильних засобів на 190 тис. та запчастин до мотокос, газонокосарок та бензопил на 190 тис. у ФОП Ковень С. С. З цим підприємцем, давно працюють рівненські комунальники https://4vlada.com/osoblyvosti-publichnyh-zakupivel-rivnenskyh-trolejbusnykiv.
КП “Об’єднання парків” також придбає автозапчастин на 190 тис.грн у Лисової Лариси Володимирівни та будматеріалів у ТзОВ «Ольвія» на таку ж суму.
Схоже, знайомство з міськими чиновниками стало рятівною паличкою для деяких підприємців під час карантину. На жаль, увійти в це коло через відкриті конкурентні тендери інші шансу не отримали.
Матеріал підготовлено активістами ініціативи “За чесний тендер”
Читайте також: