15°

Поліс ОСЦПВ: що це, особливості оформлення та нюанси вибору страховика

Правила дорожнього руху зобов’язують кожного автовласника мати при собі чинний поліс ОСЦПВ (автоцивілку). Цей вид страховки є обов’язковим, регламентується законодавством України. Хоча пересуватися дорогами без автоцивілки не можна, далеко не всі водії знають, що вона собою являє та які ризики покриває. Як правильно оформити поліс ОСЦПВ та що визначає його ціну? На ці та інші запитання відповідають експерти відомої компанії «Арсенал Страхування». 

Що таке автоцивілка: визначаємо поняття

Поліс ОСЦПВ — це обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності. На відміну від інших видів страхових продуктів автоцивілка не захищає майнові інтереси страхувальника, тобто не страхує його життя, здоров’я чи майно. Поліс виконує дещо іншу функцію. Він передбачає відшкодування фінансових витрат на той випадок, якщо водій потрапить у ДТП зі своєї вини, причому потерпілій стороні будуть завдані тілесні чи матеріальні збитки. Відшкодовувати їх тоді повною мірою чи частково зобов’язана страхова компанія. Максимальний розмір виплат на кожного потерпілого: 

  • 160 тис. грн — за збиток, нанесений майну; 
  • 320 тис. грн — за шкоду, спричинену здоров’ю чи життю. 

За одним страховим полісом відшкодування мають право отримати до 5 осіб. 

Що таке електронна автоцивілка 

Окрім паперового поліса, автовласники можуть оформити електронну страховку. По суті, це той самий документ, який має таку ж юридичну силу. За бажанням e-договір можна роздрукувати на простому папері. 

Електронний поліс ОСЦПВ теж має номер, серію та всі необхідні дані для оформлення дорожньо-транспортної пригоди. Головна відмінність полягає лише в процедурі придбання. Для отримання документа не знадобиться витрачати час на поїздку до офісу страховика та стояти в чергах. Все можна зробити через інтернет. Перевірка такої автоцивілки проводиться особисто співробітниками ДПС через базу МТСБУ. 

Вартість обов’язкового автострахування 

Ціна поліса ОСЦПВ формується в кожному випадку індивідуально, залежить від таких чинників: 

  • типу ТЗ; 
  • вантажопідйомності та об’єму двигуна; 
  • місця реєстрації автомобіля; 
  • особливостей експлуатації (власний транспорт чи комерційний); 
  • терміну оформлення договору; 
  • наявності в автовласника пільг. 

Знизити вартість автоцивілки може франшиза. Чим вона більша, тим дешевшою буде страховка. Проте потрібно розуміти, що цю суму автовласнику знадобиться покривати зі власної кишені. 

Як вибрати надійну страхову компанію

Під час вибору страховика треба приділити найбільше уваги його надійності. Варто вивчити відгуки клієнтів, визначити, наскільки популярний бренд, і, звичайно, не забувати про конкретні показники (на кшталт рейтингу надійності, фінансової стійкості та тарифів). 

У тому разі, якщо обрано молоду та маловідому компанію, треба перевірити наявність у неї ліцензії на ведення страхової діяльності. Експерти радять розрізняти рекламну «обкладинку» та договір, у якому вказані дійсні дані та умови співпраці.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp