Рівненські вогнеборці увійшли в десятку кращих серед команд Європи
З 22 по 24 вересня в місті Лодзь Республіка Польща проходив 7-й Чемпіонат Європи у форматі світових змагань «Firefighter Combat Challenge. У змаганнях приймали участь 30 команд пожежників, а це майже 200 вогнеборців з 10 європейських країн, а саме: з України, Німеччини, Франції, Великобританії, Литви, Чехії, Словакії, Словенії, Білорусії та господарів змагань Республіки Польщі. Прапор нашої Держави представляла команда рятувальників Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуації у Рівненській області.
Впродовж трьох днів між вогнеборцями Європи точилася запекла боротьба на витривалість, швидкість, силу та вміння працювати в команді. Змагання поділялися на індивідуальні і командні естафети та парні тандеми. У індивідуальному конкурсі учасник виконував 5 послідовних вправ. Так вогнеборець одягнений в бойове спорядження в апараті на стисненому повітрі, якомога швидше піднімався по сходах зі скаткою пожежного рукава вагою 19 кілограмів на 4-й поверх спеціально облаштованої башти. Перебуваючи на висоті, за допомогою рятувальної мотузки він піднімав із землі на верх башти теж складений у скатку 19-ти кілограмовий пожежний рукав. Далі учасник спускався донизу та за допомогою 4-рьох кілограмового молота, сильними ударами пересував на один метр 72-кілограмову металеву конструкцію. Виконавши ці вправи, учасник пробігав імпровізовану 40-ка метрову смугу перешкод з пожежних гідрантів, брав водяний ствол, що був під тиском та долав зворотню 25-ти метрову дистанцію у вигляді зачинених дверей, після чого мав влучно поцілити струменем води у мішень. І заключним етапом проведенням змагань було швидко провести евакуацію потерпілого із небезпечної для життя зони. В ролі потерпілого був спеціальний, навчальний 80-кілограмовий манекен, що максимально відтворював параметри тілобудови людини. Його потрібно було перенести на 30-метрову відстань до фінішу. Загалом на виконання усього комплексу вищезазначених вправ, учаснику давалося чотири хвилини. Варто додати, що усі вправи мали виконуватися у чіткій послідовності. За неналежне виконання додавалися від 2-х до 10-ти секунд штрафів або ж дискваліфікація учасника.
Кращий результат в індивідуальному забігу показав Андрій Семенович – начальник караулу 4-го державного пожежно-рятувального поста смт. Соснове Березнівського району. В командному забігу виконувалися аналогічно послідовні вправи, що і в індивідуальному, але за участю від трьох до п’яти вогнеборців.
У серйозних європейських змаганнях на витривалість рівненські спортсмени-вогнеборці серед 30 команд увійшли в десятку кращих і це зважаючи на те, що хлопці тренуюся лише півтора роки, а їхні закордонні колеги вже неодноразово приймали участь у змаганнях такого рівня та мають чималий досвід.
Попереду у рівненських рятувальників змагання на І-му Всеукраїнському Чемпіонаті України «Firefighter Combat Challenge» серед пожежно-рятувальних підрозділів країни.
Головне управління ДСНС України у Рівненській області