0°

Рівняни нарікають, що нові лічильники, які встановлює “Рівнеобленерго” ніби-то швидше “намотують” кіловати

Днями у Facebook  розгорнулася дискусія стосовно того, що нові лічильники, які встановлює “Рівнеобленерго” ніби-то швидше “намотують” кіловати. На сайті підприємства з’явилось спростування цій інформації. Зокрема, розміщено відповіді на найпопулярніші питання споживачів.

  • Чи не призведе до збільшення спожитої електроенергії встановлення нового лічильника?

У випадку, якщо Ви не збільшили кількості підключених електроприладів, спожита кількість електроенергії, а відтак і показники лічильника, також не збільшаться. Втім у цьому випадку потрібно врахувати сезонний фактор: тривалість світлового дня , використання взимку обігрівачів, електроопалення, частіше нагрівання чайника, потребу в більшій кількості енергії для нагрівання холодної води бойлером взимку і навпаки активне користування водонагрівачем влітку тими, кому вимикають централізоване гаряче водопостачання.

Не менш важливим фактором є стан внутрішньо будинкових електричних мереж та зовнішнє підключення, якщо, до прикладу, кілька лічильників розташовані в одному щитку. В такому випадку можливий варіант, коли є об’єднаними чи переплутаними так звані «нульові проводи». Індукційні, або дискові лічильники такої «помилки» не фіксували, на відміну від електронних. Для виправлення ситуації потрібно запросити електрика з ЖКП чи ОСББ.

Варто також зауважити, що індукційні лічильники мали клас точності «2» та «2,5», усі сучасні лічильники мають його на рівні «1».

  • Чи можна відмовитися від встановлення нового лічильника?

Інвестпрограмав рамках якої здійснюється заміна лічильників на сучасні, затверджена Національною комісією з питань регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Своєю чергою НКРЕКП у роз’ясненні ліцензіатам з передачі електричної енергії, тобто, усім обленерго (лист НКРЕКП № 8308/17.1.1/7-16 від 16.08.2016) зазначає:

  • Сума заходів «Впровадження обліку споживання електричної енергії населенням» повинна спрямовуватися на заміну лічильників класу «2,5» виключно на багатофункціональні лічильники під автоматизовану систему комерційного обліку електроенергії (АСКОЕ)…

Передбачається поступова заміна усіх приладів обліку на багатофункціональні, що відповідають вимогам структури розподілу електроенергії в умовах моделі нового ринку та стимулюючого тарифоутворення.

ПрАТ «Рівнеобленерго» у 2017 році було здійснено заміну близько 8 тисяч приладів обліку за власний рахунок, у 2018-му заплановано заміну майже 13 тисяч лічильників.

  • Наскільки точними є нові лічильники? Чи правда, що у випадку сумнівів щодо правильності показників нового лічильника, доведеться оплачувати експертизу приладу?

На торгах, проведених «Рівнеобленерго», на основі встановленої НКРЕКП одиничної вартості приладів, перемогло ТОВ «Нік-електроніка», оцінка відповідності продукції  якого підтверджена ДП «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів». Зокрема, відповідними сертифікатами.

Проте у випадку бажання споживача перевірити точність приладу, експертиза проводиться за участю представника Держстандартметрології. Послуги оплачує замовник експертизи (у випадку, якщо сумніви щодо правильності показників виникли у «Рівнеобленерго», вартість експертизи оплачуватиме ПрАТ).

Джерело.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp