8°

Росія поширює фейки про викрадення працівниками ТЦК та СП чоловіка з дитиною на Херсонщині

Чергову спробу дискредитації українських військових зафіксували експерти Центру протидії дезінформації. Цього разу мова йде про постановочне відео, яке активно поширюють у ворожих Telegram-каналах. На кадрах — начебто викрадення працівниками ТЦК та СП чоловіка з дитиною на Херсонщині.

Фейковий вкид у публічний простір запустив сайт, що належить до російської пропагандистської мережі «Pravda» в Чехії. Як повідомляє ЦПД, саме ця структура спеціалізується на дискредитаційних матеріалах про Україну та зареєстрована в росії.

Відео одразу викликало підозру: на ньому неможливо ідентифікувати жодного з учасників або хоча б визначити місце зйомки. Поведінка нібито «викрадачів» і «жертви» виглядає штучною, а надмірна увага до великих планів дитячого візка лише підсилює відчуття режисури.

Мета такого вкиду очевидна — посіяти недовіру до працівників ТЦК та СП і спотворити уявлення про мобілізаційний процес в Україні. Ба більше, навіть російські пропагандисти згодом почали частково спростовувати цей наратив, ймовірно, намагаючись уникнути очевидної викритої брехні.

Центр протидії дезінформації вкотре наголошує: не довіряйте інформації з неперевірених джерел. Зокрема, мережа з 24 сайтів під назвою «Pravda», яку росія запустила для маніпулювання громадською думкою в Європі, давно викрита як частина системної дезінформаційної кампанії.

Українцям варто зберігати інформаційну пильність і перевіряти факти, перш ніж поширювати будь-який контент — особливо такий, що має потенціал сіяти паніку й недовіру.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp