Шахрайська схема «Із вашим родичем — біда» знову на Рівненщині: як вберегтись
«Старший слідчий. Ваша онука потрапила у поліцію за бійку в магазині і розбила чужий телефон. Потрібні гроші, аби компенсувати збитки».
Такий телефонний дзвінок на мобільний отримав 82-річний рівнянин: хвилюючись за 19-річну онуку, поспішив до найближчого терміналу переказати озвучену суму завданих збитків у розмірі 20 тисяч гривень, комісію у 5 тис. грн і 10 тисяч — за закриття кримінального провадження.
Увесь цей час шахрайка постійно спілкувалася із пенсіонером. У якусь мить йому навіть здалося, що чув у слухавці схлипування онуки, яка гукала «Дєда, дєда». Здійснити переказ попросив продавчиню, якій аферистка продиктувала номер карткового рахунку. А от квитанції про оплату зловмисниця наказала чоловікові, аби він порвав та викинув.
Першопочатково зв’язок з онукою був відсутній, а потім з’ясувалося, що дівчина вдома та з нею все гаразд.
Керівник психологічної служби ГУНП Світлана Демидова: “основне завдання шахрая – це викликати у людини стрес і керуватися тільки емоціями. Тому потрібно не панікувати, намагатися зберігати спокій та не поспішати виконувати вимоги шахраїв до перевірки достовірності такої інформації».
Оперуповноважений Рівненського РУП Владислав Зелевський додає:
- Якщо вам зателефонували, що ваш син, донька чи хтось інший із родичів потрапив у ДТП, знаходиться в поліції, лікарні тощо — перервіть розмову і сконтактуйте із тим, про кого йде мова, або зателефонуйте у відповідні установи.
- За умови, що ви продовжили спілкування із невідомим, поставте уточнюючі запитання, відповіді на які знаєте тільки ви
- Коли все ж таки потрапили на гачок шахраїв, та поповнили чужий рахунок зберігайте квитанції, не видаляйте номер, із якого телефонували
- Одразу звертайтеся на спецлінію 102, адже чим пізніше ви повідомите про злочин, тим проблематичніше буде заблокувати рух коштів на банківських рахунках».
Будьте обачні та бережіть власні заощадження!