4°

Посередництво у працевлаштуванні за кордоном: що потрібно знати

Через несприятливий економічний стан та низький рівень життя багато наших земляків вдаються до пошуків роботи за кордоном. В мережі існує безліч ресурсів на кшталт https://www.group-working.com/, що допомагають знайти вакансії у багатьох країнах Європи. Саме такі компанії виконують функції посередників, що пропонують багатогранну підтримку клієнтам, забезпечуючи прийнятний кінцевий результат. Посередництво у працевлаштуванні за кордоном являє собою законний вид діяльності, який передбачає всебічний підхід до кожного замовника та значно полегшує процедуру офіційного оформлення працевлаштування.

Чому вигідно звертатись до посередників з працевлаштування

Схема співпраці з посередником позбавляє охочих виїхати на роботу до інших країн зайвого клопоту та допомагає швидко визначитись з найбільш прийнятними вакансіями. Вийти на прямий контакт з закордонними роботодавцями не так просто. Тут вступає в дію мовний бар’єр, а також необізнаність наших громадян в міжнародному праві та особливостях трудового законодавства інших держав. Саме в таких випадках посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном відіграє свою визначну роль. Адже в більшості випадків клієнту пропонується лише викласти свої вимоги до майбутньої роботи, надати персональні дані та чекати перших пропозицій.

Своєю чергою компанія чи приватна особа, у якої є в наявності офіційна ліцензія на посередництво у працевлаштуванні за кордоном, бере на себе комплекс робіт, що зазвичай містить:

  • аналіз наданої інформації;
  • моніторинг доступних вакансій;
  • пропозицію кандидатури роботодавцю;
  • оформлення необхідних документів для працевлаштування.

Зазвичай після звернення до рекрутерів залишається лише очікувати першого дзвінка з пропозицією розглянути наявні вакансії.

Підводні камені посередництва на ринку праці

Але в будь-якому разі треба мати на увазі один факт. Незважаючи на офіційний характер відносин між замовником та посередником, ніяких сплат на цьому етапі не передбачається. З іншого боку, як свідчить багаторічна практика наших заробітчан у сусідній Польщі, особа, що влаштувалась на роботу за прямим контрактом, зможе претендувати на більш високу заробітну плату. Адже зазвичай договір про працю складається від імені посередника. Зі зрозумілих причин він отримує у вигляді прибутків частину виплат, що нараховує безпосередній роботодавець.

Подібним чином посередник ніяк не порушує умови закону, бо така діяльність є цілком офіційною та передбачає відповідну винагороду для того, хто її провадить.

Коли не варто погоджуватись на співпрацю з посередниками

Надаючи послуги з працевлаштування за кордоном, компанії-посередники зобов’язані дотримуватись відповідних регламентів та нести за це відповідальність.

Звертаючись по допомогу, варто пересвідчитись, що контрагент з працевлаштування є офіційною, ліцензованою особою. Під час спілкування телефоном слід звертати увагу на загальну поведінку співрозмовника та ні в якому разі не погоджуватись на співпрацю, якщо:

  • відчувається явний тиск та вимагається негайна згода з запропонованим варіантом;
  • пропонується нелегальна праця;
  • вимагається будь-яка оплата за працевлаштування;
  • не надається об’єктивна інформація про характер майбутньої роботи та її умови;
  • пропонується надто висока заробітна плата, нібито як ексклюзивна пропозиція, термін якої дуже обмежений.

Отже, послуги з посередництва суттєво допомагають нашим громадянам працевлаштуватись за кордоном. Але очікуваний ефект гарантовано лише від офіційно визнаних компаній, що мають схвальні відгуки та беззаперечно високурепутацію у сучасному бізнесі.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp