-1°

Тепловізори: принцип роботи, застосування та особливості

Тепловізори – це оптичний пристрій, який візуалізує теплову енергію різних об’єктів. Подібна технологія дозволяє користувачеві бачити різні об’єкти з різницею температури на різних відстанях та в будь-яких умовах експлуатації.

Важливо те, що ця технологія підходить не тільки для спеціальних підрозділів та військових, але також застосовується мисливцями та навіть у побутових цілях. Вони представлені у широкому асортименті, з яким зможете ознайомитись за посиланням: https://hikvision.co.ua/teplovizori/. При цьому для волонтерів та підрозділів ТРО передбачено особливі умови співпраці. Розглянемо, за яким принципом працює тепловізор, його особливості та застосування.

Принцип роботи тепловізорів

Принцип роботи тепловізора практично повністю аналогічний класичним цифровим камерам. Основна відмінність полягає в тому, що матриця тепловізора працює у діапазоні електромагнітного випромінювання від 0,9 до 14 мкм. Це дає можливість обладнанню записувати інфрачервоне випромінювання, яке непомітно для людського ока. Сфера застосування мало обмежена, т.к. будь-які об’єкти мають теплову енергію, тому можуть використовуватись з різним обладнанням.

Технічні можливості обладнання сприяють тому, що рівень освітлення ніяк не впливає на якість зображення – у будь-який час доби та за будь-якого походу користувач отримує аналогічну картинку. На відміну від приладів нічного бачення, немає необхідності використовувати інфрачервоне підсвічування. Чудово бачить усе навіть крізь сніг, туман та дощ. З недоліків можна відзначити те, що тепловізори не бачать об’єкти, які розташовані за скляними поверхнями. Подібні поверхні, як відбивач для хвиль тепловізора.

Де використовуються тепловізори?

Використовуються тепловізори у багатьох сферах. Активно застосовується військовими, рятувальними службами тощо. Крім цього, використовується обладнання у таких сферах:

  • енергетика;
  • промисловість;
  • охорона та безпека;
  • будівництво;
  • харчова промисловість;
  • медицина;
  • рятувальні операції та ін.

І це далеко не всі сфери застосування тепловізорів. Але важливо розуміти, що для кожної окремої сфери потрібне окреме обладнання, тому при виборі орієнтуватися на технічні характеристики обладнання. У спеціалізованих магазинах вам завжди допоможуть вибрати потрібний тепловізор.

Наприклад, для полювання вибирають тепловізійний приціл – його особливість полягає в тому, що обладнання може кріпитися до зброї та витримує високі ударні навантаження. Такі характеристики не потрібні, якщо використовуватиметься тепловізор при оцінці температури радіатора або інші подібні цілі.

Незалежно від мети, з якою ви хочете застосовувати обладнання, у кожному окремому випадку вибирайте тепловізори виключно відомих брендів. Це буде гарантувати стабільну роботу і високу ефективність обладнання, яке ви купуєте.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp