У Німеччині запроваджують “жорсткий” локдаун вже з 16 грудня
У Німеччині знову запроваджують “жорсткий” локдаун, він триватиме з 16 грудня до щонайменше 10 січня. В країні закриють більшість магазинів, школи та дитячі садки.
Федеральний уряд Німеччини та уряди земель під час екстреної наради у неділю, 13 грудня, домовилися про запровадження “жорстокого” локдауну в країні вже з 16 грудня. Обмеження діятимуть щонайменше до 10 січня. Метою заходів є стримати поширення коронавірусної інфекції
“Ми змушені діяти і діємо зараз”, – сказала після наради канцлерка Німеччини Анґела Меркель (Angela Merkel), цитує агентство dpa. Вона заявила, що завданням уряду завжди було уникнення перевантаження системи охорони здоров’я. Водночас Меркель визнала, що заходи, які запроваджують, суттєво позначаться на святкуванні Різдва та Нового року. Вона зазначила, що поки важко спрогнозувати, чи подовжать обмеження після 10 січня.
У період локдауну будуть закриті більшість магазинів, за винятком продовольчих та тих, які продають товари щоденного попиту. Також залишаться відкритими аптеки і банки, АЗС. Не працюватимуть під час локдауну перукарні, салони краси та інші схожі підприємства сфери послуг.
Діти дошкілького та шкільного віку вже з 16 грудня за можливості повинні залишатися вдома. Аби уможливити догляд за дітьми, підприємствам радять пропонувати співробітникам працювати з дому. Також уряд рекомендує компаніям за можливості оголосити канікули на час локдауну. Водночас уряд вирішив розширити фінансову допомогу підприємствам.
Зустрічатися під час локдауну можна максимально п’ятьом людям із двох домогосподарств. Це обмеження дещо послаблять на час святкування Різдва – з 24-го по 26 грудня, однак лише для кола найближчих родичів. Богослужіння у храмах дозволять, але без співів та з дотриманням гігієнічних заходів, а також за умови попереднього запису.
Крім того, буде заборонено вживання алкогольних напоїв у громадських місцях. За порушення цієї заборони передбачені штрафи. Також заборонять продаж піротехніки. Таким чином, Новий рік німці зустрічатимуть без традиційних феєрверків.
Нагадаємо, з 2 листопада у Німеччині діє “м’який” локдаун. У якості аргумента при його запровадженні влада називала можливість звично відсвяткувати Різдво. Однак “м’який” локдаун не дав бажаного результату. Цього тижня Інститут імені Роберта Коха (RKI) повідомляв про майже 30 тисяч нових інфікувань та майже 600 за добу, що є рекордними показниками з початку епідемії коронавірусу в країні.
Джерело: Радіо Свобода