В Рівненській ОДА відбулася нарада за участю представників усіх районів та “Рівнеобленерго”
9 жовтня у Рівненські ОДА пройшла нарада, присвячена проблемі розчистки від зелених насаджень охоронних зон трас повітряних ліній електропередачі власниками земельних ділянок, зокрема населенням. Тема надзвичайно актуальна, оскільки у 80% причиною аварійних знеструмлень під час негоди стають саме необрізані аварійні дерева та гілки зелених насаджень, що підтвердила негода 6 жовтня на Рівненщині.
У нараді взяли участь заступник директора департаменту-начальник відділу департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективносіт ОДА Валерій ГУЗ, голова правління ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Невмержицький, технічний директор ПрАТ «Рівнеобленерго» Ігор Красінський, начальник інспекції Держенергонагляду в Рівненській області Юрій Лєзніков, заступник міського голови Рівного Олексій Хмілецький та в режимі відео-конференції – представники усіх райдержадміністрацій області, голови ОТГ та керівники районних електричних мереж.
Зокрема, наголошувалося на важливості наведення ладу біля повітряних ліній, адже попри масштабні роботи, які проводять у цьому напрямку енергетики, необхідно, щоб до них долучалося і населення. Часто-густо необрізана гілка на присадибній ділянці може стати причиною знеструмлення усього села.
Також присутніх проінформували про розроблені плани-графіки відключень електроенергії на період з жовтня до квітня, які власники зелених насаджень мають використати для розчистки ПЛЕП. Вони погоджені та затверджені органами місцевого самоврядування. Наголошувалося на тому, що власники територій, тобто населення повинно саме організовувати ці роботи, а влада на місцях та енергетики лише допомагати їм у цьому.
Тому керівництво «Рівнеобленерго» висловило сподівання на більш активну позицію з боку органів місцевого самоврядування щодо інформування населення про необхідність догляду за зеленими насадженнями на їхній території.
Також під час наради було порушено тему наявності на Рівненщині значної кількості електроустановок та мереж, які не мають власника, але задіяні в схемі електропостачання споживачів. Зокрема, загальна протяжність по-суті «безгосподарних» повітряних ліній – понад 370 кілометрів, кабельних ліній – понад 26 кілометрів. Загалом від цих ліній живиться 90 юридичних осіб, 80 фізичних осіб-підприємців та понад 7 тисяч приватних абонентів.
Відсутність власника «безгосподарних» електроустановок та мереж унеможливлює забезпечення споживачів якісною електроенергією. Тому енергетики звернулися до керівників органів місцевого самоврядування з пропозицією передачі вказаних об’єктів на баланс енергопостачальної компанії через відповідні рішення сільських, селищних, міський та районних рад.