1°

погода у Рівному

В Україні викрили наркобізнес, який заробляв 10 млн грн на місяць (ФОТО, ВІДЕО)

Учасники наркоугруповання вирощували, виготовляли та розповсюджували марихуану, кокаїн, амфетамін, метамфетамін, ЛСД, «гриби» та інші важкі наркотики у 13 областях України, в тому числі і в Рівненській.

Внутрішня безпека, Головне слідче управління Національної поліції України під процесуальним керівництвом ГПУ припинили діяльність потужної злочинної організації, яка займалася виготовленням та розповсюдженням особливо небезпечних, важких наркотиків на території 13 областей України. За попередніми підрахунками щомісячний обіг кримінального товару складав 10 мільйонів гривень. Силами оперативних, слідчих та спеціальних підрозділів НПУ, за підтримки Державної прикордонної служби України, наркодилерів та їхнього лідера затримано.

Працівники Сумського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України у 2018 році отримали оперативну інформацію щодо групи осіб, учасники якої виготовляли, зберігали та збували наркотичні засоби та психотропні речовини (марихуану, кокаїн, амфетамін, метамфетамін, ЛСД, «гриби» та інші) у великих розмірах. 

Головним слідчим управлінням НПУ, за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України, за матеріалами внутрішньої безпеки поліції було розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

В процесі кропіткої роботи було встановлено, що викрите угруповання має стійку ієрархічну структуру, яка включає в себе лідера, головних та «рядових» учасників, користується конспірацією та має єдину мету – збагачення від наркозбуту. Причетними до кримінального бізнесу виявились понад 80 осіб, в переважній більшості – уродженці Одещини, Миколаївщини та Чернігівщини.

Організатор наркоугруповання – 27-річний раніше судимий за незаконні операції з наркотиками уродженець Одеської області, мешканець Києва. «Права рука» лідера – його 23-річний земляк, нині теж мешкає у столиці, до «бізнесу» залучив всю свою родину.

Зловмисники згуртували навколо себе злочинну організацію, учасники якої розповсюджували наркотовар на території Сумської, Одеської, Київської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Рівненської, Харківської та Чернігівської областей України.

Фінансовий контроль, легалізація доходів та роль операторів інтернет-магазинів головні фігуранти наркоугруповання довірили своїм співмешканкам –23-24-річним жителькам Києва. Одна з них зареєстрована, як фізична особа-підприємець в Одесі та є власницею кількох об’єктів нерухомості у столиці. 

«Куратори» збуту наркотиків, відповідальні за діяльність нарколабораторій, кур’єри по доставці прекурсорів та готової продукції, фасувальники, особи, які вирощували нарковмісні рослини та виготовляли з них наркотики, зберігали їх, а також – так звані «закладчики» товару – ці декілька десятків осіб діяли під пильним оком організаторів з початку 2017 року. 

Варто зазначити, що встановлені наразі «закладчики» – молоді люди, віком від 17 до 25 років, серед яких і хлопці, і дівчата. Крім того, за інформацією поліції, батьки цих осіб, в переважній більшості, знали про кримінальний заробіток своїх дітей та навіть сприяли їм, зберігаючи вдома товар.

Вирощування конопель, виготовлення наркотичних засобів та психотропних речовин здійснювалося у теплицях та нарколабораторіях на території Одеської, Кіровоградської, Миколаївської та Рівненської областей. 

Товар, сировину для його виготовлення та обладнання для лабораторій зловмисники  пересилали поштовими переказами, кур’єрськими службами та залізничними потягами. Збували наркопродукцію за допомогою чат-бота в одному з месенджерів, де клієнти обирали тип наркотика, кількість, місце отримання та реквізити для оплати.
Кошти, одержані від продажу, акумулювалися на електронних гаманцях, потім перераховувалися на банківські картки фігурантів злочинної організації. Попередньо встановлено, що кримінальний бізнес приносив наркодилерам щомісячно 10 мільйонів гривень доходу.

Колосальні прибутки учасники наркокартелю здобували за рахунок чужих смертей. Правоохоронцям достеменно відомо про випадок, коли після вживання придбаної у викритої групи наркотичної продукції, особа померла. Скільки таких жертв серед наркозалежних – встановити неможливо.

Для припинення діяльності наркоугруповання було ретельно підготовлено масштабну спецоперацію, до якої задіяно тисячу працівників поліції з числа працівників Департаменту внутрішньої безпеки, Головного слідчого управління, Департаменту захисту економіки, спецпідрозділів КОРД та полків поліції особливого призначення різних областей України, за співпраці з Державною прикордонною службою України, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України. 

Проведено майже 170 обшуків у столиці, Київській, Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Чернігівській та Харківській областях за адресами мешкання фігурантів, розташування нарколабораторій, теплиць та зберігання наркотовару. 

Вилучено 1,8 тонни прекурсорів, майже тисячу пігулок Екстазі, 57 кілограмів марихуани, 41 кілограм амфетаміну, 3,2 кілограми метадону, майже 100 грамів кокаїну та кущі конопель. Також вилучено банківські картки, мобільні телефони та оргтехніку, зброю, набої, бойову гранату, готівку у різній валюті, еквівалентом у 3,5 мільйони гривень. 
На підставі вимог ст.208 КПК України затримано 32 учасника злочинної організації, серед яких – лідер та головні фігуранти. Аналогічні дії тривають по іншим членам угруповання. 

Головним слідчим управлінням НПУ зловмисникам вже оголошено підозри у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч.4 ст.28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією) ч.3 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України.

Працівники Департаменту внутрішньої безпеки НПУ проводять перевірку на предмет  можливої причетності до викритої кримінальної групи співробітників правоохоронних органів.

Повідомляє департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України 


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp