0°

Як прибирають сніг в інших країнах (відео)

Кажуть, що зима завжди приходить зненацька. Беручи до уваги перманентну непідготовленість наших комунальників до зими, ця пора року завжди виглядає аж занадто несподіваною. Давайте поглянемо на наших сусідів по третій планеті Сонячної системи. Їх досвід свідчить про те, що до зими можна не тільки підготуватися. Нею ще можна навіть насолоджуватися.

Швеція

Ця зима яскраво продемонструвала, що проблема прибирання снігових заметів для України є більш ніж актуальною. Що вже казати про таку північну країну, як Швеція. У шведів є власний лайфхак, який винайшов шведський вчений Торгейр Ваа: вони заливають свої автошляхи гарячою водою, в яку додають дрібний щебінь або пісок. Коли вода замерзає, шведські дороги стають рівними і, що головне, неслизькими. Через тиждень вони повторюють цей процес, а коли приходить весна, увесь цей «бруд» просто тане та зникає у зливовій каналізації. А ось на автошляхах з невеликим трафіком шведи розкидають гранітну крихту.

Фото carthrottle.com

А ще шведи дуже піклуються про своїх пішоходів. Якщо бути точним, то про жінок. Справа у тому, що автомобілями в Стокгольмі переважно користуються чоловіки. Тоді як жінки надають перевагу велосипедам. Тому в 2015 році столична мерія запровадила нові правила прибирання снігу. А саме, в першу чергу чистити тротуари та прибудинкові території, а вже потім – транспортні магістралі.

Ісландія

Ще одна північна країна, яка звикла максимально ефективно використовувати свої природні ресурси. В Ісландії дуже багато гейзерів та гарячих джерел, воду з яких подають по спеціальному трубопроводу під дорожнє покриття. Тобто тутешні дороги та тротуари… з підігрівом. Геотермальні джерела використовують ще й для обігріву осель винахідливих ісландців. Більш екологічний спосіб годі й вигадувати!

Фото nea.is

Фінляндія

Один лише факт може свідчити про те, що фінів можна вважати однією з найбільш еко-дружніх націй у світі. Тільки уявіть собі! Весь зібраний сніг вони спочатку ретельно перевіряють на вміст шкідливих речовин, а потім лише скидають його у Фінську затоку.

Дорожня мережа розділена на 5 класів зимового утримання, для кожного з яких встановлені свої стандарти якості виконання робіт по ліквідації слизькості, висоті снігового покриву і рівномірності шару криги.

Фото vammas.eu

Фіни не тільки відповідальні, але й доволі суворі. За те, що в період снігопадів водій припаркує своє авто на узбіччі, його оштрафують на 60 євро за те, що він заважає снігоприбиральній техніці.

А ще всі комунальники виїжджають на довірені їм дільниці до снігопадів. Для цього тисячі камер фотофіксації відстежують будь-які зміни погоди. А в критичних випадках до прибирання снігу долучаються усі бажаючі. Офіційно кожен фін може отримати від міської влади усе необхідне: ручну техніку і все необхідне для розчистки вулиць.

Норвегія

В цій країні теж використовують метод з гарячою водою та піском та прокладають під дорогами теплотраси. Якщо пропускна здатність автошляху складає більше 5 тисяч машин за добу, то асфальт чистять з використанням реагентів. А от дорогам, по яким за добу проїжджає менше 3 тисяч машин, приділяють менше уваги.

Фото Facebook

Вимоги до комунальників доволі жорсткі: вони повинні прибрати сніг за 2 години після початку снігопаду. Після цього по вулицям роз’їжджають контролери, які заміряють коефіцієнт зчеплення шин з дорожнім покриттям. Якщо він нижче відмітки 0,4, то відповідальним особам виписують попередження і дають півгодини на усунення недоліків. А далі тільки штрафи.

Німеччина

У німців все як завжди: чітко, вивірено і педантично. Під час хуртовин на автошляхи виїжджають колони снігоприбиральних машин, які рухаються «напівклином». Потім інша техніка дочищає автомобільні артерії міст, які посипають базальтовою крихтою.

Фото thelocal.de

США

Тут снігоприбиральники живуть за правилом «3-х годин». У комунальників є рівно три години на те, щоб очистити автошляхи після того, як впав сніг. До 100 доларів штрафу доведеться сплатити в місцевий бюджет тим домовласникам, які не розчистять тротуари та доріжки біля своїх будинків.

Фото westernplows.com

У Сполучених Штатах діє Система Clarrice, котра об’єднує дані з усіх федеральних трас. Всю інформацію збирають 50 тисяч датчиків на 2200 метеостанціях в 38 штатах. Система передає операторам інформацію про погодні умови, і це дозволяє оперативно реагувати на всі форс-мажори. А ще службам, які обслуговують дороги, допомагає приймати рішення система MDSS.

Вулиці чистять за допомогою хлориду магнію, який видобувають на Великих соляних озерах в Юті.

Канада

На утримання автошляхів в зимовий період у Канаді щорічно витрачають близько 1 млрд доларів. Канадійські дороги взимку посипають сумішшю гравію і магнієвої солі. Сніг тут нікуди не вивозять – його просто плавлять в спеціальних машинах. Кожна така машина за годину здатна переплавити до 350 тон снігу.

Фото king.ca

Комунальники змушені очистити протягом шести годин після початку снігопаду, з’єднавши житлові райони з магістралями. На розчистку вулиць та провулків у дорожників є аж 16 годин після того, як впаде остання сніжинка. Дивно, але найдовше можуть залишатися нерозчищеними автобусні зупинки – цілу добу!

Японія

Північ цієї невеличкої країни нерідко потерпає від дуже сніжних зим. Снігові замети тут можуть досягати 10 метрів заввишки. Та все одно японці прибирають ці зимові гори дуже оперативно.

Після розчистки автошляхів тут збираються тисячі туристів, тому що це має просто неперевершений вигляд – чиста дорога, яку обступають багатометрові снігові стіни. До речі, частину грошей, які витрачають туристи на те, щоб побачити «снігові коридори», витрачають знов-таки на розчищення доріг.


Хочете отримувати головні новини в месенджер? Підписуйтесь на наш Telegram та Whatsapp